Ogłoszenia parafialne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 16.12.2018

III NIEDZIELA ADWENTU (GAUDETE - RADOŚCI)

Dzisiaj przeżywamy III niedzielę adwentu zwaną w tradycji "Niedzielą GAUDETE" czyli radości. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. W dniach od 17-24 grudnia rozpoczyna się druga część adwentu, która jest bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Dzisiaj po Mszy św. zbierać będziemy ofiary na remont kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. do nabycia "Gość Niedzielny" z kolędami na płycie CD (5 zł.). Do nabycia także "Mały Przewodnik Katolicki" dla dzieci (5 zł.).

Do nabycia są świece małe (po 8zł.) z "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom", oraz opłatki na stół wigilijny (za opłatki składamy dobrowolną ofiarę. Bóg zapłać!). Świece oraz opłatki do nabycia w Starym Dębnie u p. Szuster, w Kikowie u p. Turaj.

W tygodniu Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie g. 18.00. ZAPRASZAMY DZIECI Z LAMPIONAMI ORAZ SERCAMI NA KTÓRYCH WYPISANE SĄ DOBRE UCZYNKI...

We wtorek koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. spotkanie grupy "12 Apostołów" na plebani.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17.30.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.00.

W piątek w ramach adwentowego czuwania z Maryją zapraszamy parafian na adorację - czuwanie od g. 20.00 do g. 21.30.

Przypominamy młodzieży o wyjeździe na diecezjalne czuwanie adwentowe: "Idziemy spotkać Jezusa" do Katedry koszalińskiej 22.12. Koszt wyjazdu 10zł. Wyjazd o g. 18.00 spod plebani. Zapraszamy młodzież do udziału!!!

Z racji Świąt Bożego Narodzenia w sobotę 22.12.2018 od rana odwiedzimy chorych z Komunią św. Z racji kolędy w styczniu nie będzie odwiedzin.

Spowiedz św. świąteczna w czwartek i piątek od g. 16.00. Spowiada zaproszony kapłan, oraz księża z parafii. Przygotujmy nasze serca na przyjście Pana.

Tydzień temu zebraliśmy 671 zł. na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać darczyńcom.

Intencje mszalne w tygodniu...

Z parafii organizowana jest pielgrzymka do ZIEMI ŚWIĘTEJ śladami Proroków, Jezusa i Maryi. Wyjazd do IZRAELA 22.06 - 29.06.2019r. Koszt 1950zł. + 400$ dolarów ( + 100$ dolarów pobiera pilot), oraz transport na lotnisko (Berlin) dodatkowo płatny około 140zł. I rata 800zł. II rata w kwocie 1150zł płatna do końca lutego 2019r. Zapisało się 41 osób. SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA!!! Zapraszamy do udziału!!!

W ostatnim tygodniu pochowaliśmy Halinę Drapała z Tychowa (lat 90), oraz Jerzego Kazimierczaka także z Tychowa (lat 70). Wieczny odpoczynek...