Ogłoszenia parafialne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.10.2018

Po Mszy św. do nabycia "Gość Niedzielny" (5 zł.), oraz  "Kalendarz Diecezjalny na 2019 r." (10 zł.). Do nabycia także "Mały Przewodnik Katolicki" dla dzieci (5 zł.).

Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski pod hasłem: "Promieniowanie ojcostwa", a we wtorek 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po Mszy św. kwesta na ten cel. Rozprowadzać będziemy także "kremówki papieskie" (5zł. sztuka).

Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców szczególnie z naszej społeczności lokalnej. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

W tygodniu Msze św. o g. 18.00.

Od poniedziałku nabożeństwa różańcowe:

- dla dzieci i młodzieży o g. 16.30 ( od poniedziałku do piątku ).

- dla starszych o g. 17.30, w niedzielę przed Mszą św. o g. 9.00.

W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

W czwartek od g. 17.00 adoracja Naświętszego Sakramentu.

W czwartek, w święto św. Łukasza Ewangelisty zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

W sobotę o g. 11.00 zbiórka ministrantów.

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy "wypominki". Kartki wypominkowe do wzięcia przy wyjściu (prosimy o czytelne pismo).

Intencje mszalne...

Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: "Pełni Ducha i posłani". Wspierać będziemy modlitwą i ofiarą papieskie dzieła misyjne. Po Mszy św. zbiórka na cele misyjne (tylko kościoły filialne).

Za tydzień zbiórka ofiar na remont naszej świątyni.

W 2019 roku w dniach od 22.06 - 29.06 parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej - śladami proroków, Jezusa i Maryi. Przewidywany koszt to 3100 zł.+ 150 dolarów ($) jeśli zbierzemy min. 20 osób do 10 listopada. Przy zapisach zaliczka 800zł. Resztę kwoty zbieramy na miesiąc przed wylotem. Chętnych prosimy o zgłoszenia do księży. Zapraszamy do udziału!!!

Wczoraj pochowaliśmy Natalię Radziuk z Tychowa (lat 87). Wieczny odpoczynek...