Ogłoszenia parafialne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18.02.2018)  

Za tydzień obchodzić będziemy II Niedzielę Wielkiego Postu zwaną niedzielą AD GENTES czyli misyjną pod hasłem "Uczniowie - misjonarze mocą Ducha Świętego". Będzie to dzień modlitwy, postu, solidarności i wsparcia materialnego misji. Po mszach św. zbierać będziemy ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

Po Mszy św. do nabycia "Gość Niedzielny" (5zł.).

Tydzień temu na remont naszego kościoła zebraliśmy 1800zł. Bóg zapłać.

Jeszcze dzisiaj o g. 16.30 GORZKIE ŻALE z kazniem pasyjnym.

Msze św. w tygodniu o g. 18.00.

W tygodniu:

- we wtorek koronka do Bożego Miłosierdzia

- w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

- w czwartek od g. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

- w piątek DROGA KRZYŻOWA dla dzieci o g. 16.30, dla dorosłych o g. 17.30

- w sobotę o g. 10.00 zbiórka ministrantów

- również w sobotę 24.02 o g. 19.00 wyjazd naszej młodzieży (także kandydatów przygotowujących sie do bierzmowania) na czuwanie do Białogardu w ramach " Wielkopostnego Czuwania Młodych" pod hasłem: "Woda i Ogień". Koszt wyjazdu 10zł. Zapisy do piątku.

Za tydzień podczas Gorzkich Żali modlitwy ekspijacyjne za tych, którzy zabijają nienarodzone dzieci.

Intencje mszalne w tygodniu...

Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:

KAMIL SZULC, stanu wolnego, zam. w Tychowie

MARLENA BARBARA KORDYLEWSKA, stanu wolnego, zam. w Wyszeborzu   ZAP.II

Przy wyjściu z kościoła na stoliku będą rozłożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną.Rozpoczyna się WIELKI POST, pamietajmy o wsparciu potrzebujących. Skarbonki zbierać będziemy w Niedzielę Palmową i Wielkim Tygodniu. Przypominamy, że uczynki miłosierdzia to post (nie tylko dotyczy jedzienia, ale także zabaw i rozrywek), modlitwa (droga krzyżowa, gorzkie żale lub inne formy) i jałmużna (otwartość serca i pomoc materialna dla innych).

W 2018r. przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i 50. rocznica śmierci o. Pio. W dniach 23.06 - 02.07.2018 parafia Tychowo we współpracy z parafią z Kretomina organizuje 10. dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch. Koszt to 1100zł + 300 euro. I ratę w kwocie 500zł wpłacamy do końca lutego. Zapisało sie 51 osób. (MAMY JUŻ KOMPLET OSÓB). Ewentualne dalsze zapisy tylko na listę rezerwową.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PARAFIANOM ZA WSPÓLNE SPOTKANIA PODCZAS KOLĘDY, MODLITWĘ, ŻYCZLIWOŚĆ, GOŚCINĘ ORAZ ZŁOŻONE PRZY TEJ OKAZJI OFIARY. BÓG ZAPŁAĆ.

 W ostatnim tygodniu pochowaliśmy kpt. Dariusza Sobieraja rodem z Bukówka zamieszkałego w Lidzbarku Warmińskim (lat 52). Wieczny odpoczynek...