XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA   (15.10.2017)

Po Mszy Świętej do nabycia "Gość Niedzielny" ( cena 5 zł ) oraz kartki na "wypominki"

Msze św. w tygodniu o g. 18.00.

W jutrzejszy poniedziałek, 16 października przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły - Jana Pawła II na stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16.10 jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie "najwiekszemu autorytetowi XX wieku". Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka , a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie sie również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: "Idźcie i głoście", tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

- codziennnie ( od poniedziałku do piątku) różaniec dla dzieci o g. 16.30, dla straszych o g. 17.30 a w niedzielę przed Eucharystią o g. 9.00

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od  g. 17.00;

Dziś po Mszy św. zbierać będziemy ofiary na remont naszej świątyni.

W sobotę o g. 11.00 zbiórka ministrantów