OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 24.03.2019

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. do nabycia "Gość Niedzielny" (5 zł.), "Mały Gość Niedzielny" (5 zł.). Do nabycia także "Mały Przewodnik Katolicki" dla dzieci (5 zł.).

Odpowiadając na wezwanie Chrystusa: " Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie", za tydzień w naszej parafii rozpoczną się i potrwają do środy włącznie rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je i nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Eugeniusz Kaczor proboszcz parafii św. Jadwigi w Białogardzie (dla dorosłych). Pierwsze spotkanie w niedzielę na Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę przed południem spotkania dla Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Szkoły Ponadimnazjalnej poprowadzą Siostry Salezjanki z Połczyna Zdroju. Po południu spotkania dla parafian rozpoczną się Mszą św. o g. 18.00.

Msze św. z nauką rekolekcyjną w kościołach filialnych w następującym porządku:

* poniedziałek - wtorek Kikowo o g. 16.00, Tyczewo g. 17.00

* środa - czwartek Sadkowo g. 16.00, Stare Dębno g. 17.00.

Spowiedź rekolekcyjna będzie ogłoszona w przyszłym tygodniu. Ofiary dla ks. rekolekcjonisty zbierane będą we wtorek i środę w kościele parafialnym.

W niedzielę o g. 16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W ramach nabożeństwa ekspijacyjnego za grzechy przeciw życiu nienarodzonemu zaśpiewmy suplikację: "Święty Bożę, Święty Mocny...".

W tygodniu Msze św. o g. 18.00.

W tym tygodniu:

- w poniedziałek przypada UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję.

- we wtorek przed Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy św. spotkanie grupy 12 Apostołów.

- w środę nowenna do M.B Nieustającej Pomocy.

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.00.

- w piątek nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ:

* o g. 16.30 dla dzieci (dzieci przez 6 spotkań składają makietę drogi krzyżowej)

* o g. 17.30 dla starszych.

Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając mękę Chrystusa przy 14. stacjach Drogi Krzyżowej.

Intencje mszalne w tygodniu...przejdź do zakładki "Intencje mszalne".

Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach".

Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowuja się:

RAFAŁ RYSZEWSKI, kawaler ze Smęcina

oraz MAGDALENA BIAŁOWĄS, panna z Darłowa                ZAP. II

W sobotę o g. 10.00 Mszą św. rozpocznie sie Papieski Rajd Rowerowy. Zapraszamy do udziału. Zapisy u p. Roberta Radziuka.

Z parafii organizowana jest 6. dniowa pielgrzymka do Lwowa i nie tylko. Wyjazd w dniach od 11.06 (wieczorem) -16.06.2019. W programie zwiedzimy także Kalwarię Pacławską, Olesko, Poczajów, Żółkiew, Kazimierz Dolny. Koszt to 1100 zł + 40 euro.

Z parafii organizowana jest pielgrzymka do ZIEMI ŚWIĘTEJ śladami Proroków, Jezusa i Maryi. Wyjazd do IZRAELA 22.06 - 29.06.2019r. Koszt 1950zł. + 400$ dolarów ( + 100$ dolarów pobiera pilot), oraz transport na lotnisko (Berlin) dodatkowo płatny około 140zł. Zapisało się 50 osób. BRAK WOLNYCH MIEJSC!!!

W ostatnim tygodniu pochowaliśmy Józefa Pestkę z Borzysławia (lat 80). W najbliższą sobotę o g. 12.00 pogrzeb zmarłego w Niemczech Eugeniusza Lenart.  Wieczny odpoczynek...