ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - UROCZYSTOŚĆ  20.05.2018

Po Mszy św. do nabycia "Gość Niedzielny" (5 zł.)

Tydzień temu na remont naszej świątyni zebraliśmy 1740zł.Bóg zapłać za złożone ofiary.

W tygodniu:

- Msze św. o g. 18.00;

- nabożeństwa majowe o g. 17.30;

- w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, a po Mszy św. spotkanie ministrantów;

- we wtorek przed Mszą św. koronka do miłosierdzia Bożego a po niej spotkanie grupy "12 Apostołów";

- w środę po Mszy św. spotkanie organizacyjne osób wyjeżdzających w czerwcu na pielgrzymkę "Żywego Różańca" do Częstochowy;

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a od, g. 17.00 adoracja. W naszej parafii wspominając Matkę Bożą Wspomożenia Wiernych przeżywać będziemy ODPUST PARAFIALNY. Mszy św. o g. 18.00 przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. Eugeniusz Kaczor proboszcz parafii św. Jadwigi w Białogardzie. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy!!!

- w piątek od g. 16.00 spowiedź dzieci, które przystapią w tym roku poraz pierwszy do Komunii św.;

- w sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki.Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitości Bożych łask, a zmarłym radość wieczną;

- za tydzień niedziela Trójcy Przenajświętszej.

Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocy, a rozpoczyna okres zwykły w Kościele. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej(27.05.2018r.). Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie wypełnili III przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.(dotyczy także chorych przyjmującym Komunię w domu.)

Za tydzień w sobotę i niedzielę dzieci klas III w naszej parafii uczestniczyć będą w uroczystości I Komunii św:

- w sobotę 26.05.2018r. Msza św. o g. 10.30 (I grupa)

- w niedzielę 27.05.2018r. Msza św. o g. 10.00 (II grupa)

- w niedzielę 27.05.2018r. Msza św. w Starym Dębnie o g. 12.00.

Z racji I Komunii św. Msza św. w niedzielę o g. 9.00 została przeniesiona na g. 8.00.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Paweł Dybiński, stanu wolnego z Tychowa

oraz Małgorzata Dziadyk, stanu wolnego z Koszalina      ZAP. I

W tygodniu pochowaliśmy na naszym cmentarzu Zenona Pluskotę z Sadkowa (lat 59), Helenę Bolewską z Tychowa (lat 93), oraz Sabinę Hałaburdę z Białogardu (lat 84). Wieczny odoczynek...